poniedziałek, 30 lipca 2012

Szkoła

Miałam zamiar odrobić lekcje, ale przyjechała Tina z JEDZENIEM - Nie mieliśmy prawie nic w lodówce od jakiegoś czasu i nie chciało nam się jechać na zakupy. Razem z Devinem zaczęliśmy wszytko zjadać. Oczywiście jak zawsze się bardzo śmialiśmy i żartowaliśmy. Devin robił mi zdjęcia bo siedziałam z nogami do góry na kanapie za poduszkami, śmiałam się, że tak się właśnie je w Polsce. To zabawne jak dużo osób mi wierzy w rzeczy, które zmyślam.
 ( Kamil - Devin mówi WHAAAATSSS UUUUUUPPP!? )
Pogadaliśmy jakiś dłuższy czas we trójkę i zaczęliśmy oglądać American Pie. Tina chyba ze sto razy powiedziała, że to obrzydliwe, aż w końcu wyszła :D Właśnie się skończyło więc przyszłam do pokoju w końcu odrobić te lekcje..
Ale to zaraz.

Nie wiem jak mam opisać szkołę, jest prawdopodobnie taka jak na tych wszystkich filmach. Nie ma jednego budynku tylko wszystko jest za zewnątrz - do klas się wchodzi prosto z dworu.

Pierwszą lekcję miałam z Jake'iem więc poszliśmy razem - nauczyciel jest przezabawny i kochany.
( Potem się okazało, że Jake jednak nie ma z nim lekcji więc wyszedł )
Raczej się wszystkim przedstawiam i staram się nawiązywać nowe kontakty sama, ale dużo osób już o mnie wcześniej słyszało i tylko się pytało " Hej, are you Poland? " Tak, Jayson zaczął do mnie mówić Polish/Poland i niektórzy poszli jego śladem.

Średnio się orientowałam w tym całym kampusie więc zawsze pytałam kogokolwiek czy wie gdzie jest moja następna lekcja. To było bardzo miłe jak po prostu ze mną tam szli, zamiast mnie pokierować.
Czuję się tu naprawdę dobrze. Poznałam całą masę ludzi, sporo już znałam wcześniej. Na P.E siedziałam obok dziewczyny, która potem się okazała koleżanką Shianny - obie stwierdziłyśmy, że musimy zamienić tą klasę bo jest za dużo freshmans.

Photography uczy mnie surfer. Ma z 50 lat, ale wciąż surfuje. Ta klasa jest bardzo przyjemna. Przysiadłam się do dobrego stolika. Siedzę z chłopakami też Seniors - cały czas żartowali i byli dla mnie bardzo mili.

Chemie mam z tak super ludźmi, że jednak jej nie zmienie - bardzo dużo moich już wcześniej poznanych kolegów jak Rayan,Rayan, Rebecca czy Tylor i nowych. Całą lekcje robiliśmy doświadczenia, w sensie wlewaliśmy jakieś substancję do innych i zapisawaliśmy co z tego wynikało.

Potem był lunch 45 minut. Wtedy poznałam bardzo dużo osób. Kolejka, żeby coś zjeść była taka długa..
Nie stałam w niej na szczęście bo z Shianna, Csariną i Rebeccą podeszłyśmy na sam początek do kolegi (nie pamiętam imienia). Wszyscy byli bardzo zdenerwowani bo zmieniły się zasady lunchu. Nie można kupić nic oddzielnie. Np sałatki. Trzeba kupiwać całe zestawy..
Poszłyśmy do miejsca gdzie zawsze siedzimy, było tam bardzo dużo ludzi, których lubię, to był miło spędzony czas.

Pre Calculus - matematyka. Mam teraz funkcje. Szczerze powiedziawszy ciesze się, że wzięłam ten najwyższy poziom bo naprawdę będę się musiała pouczyć.. Są rzeczy, które pierwszy raz w życiu widzę na oczy. Jak nie rozumiałam poleceń to się ciągle odwracałam do chłopaka obok i wszystko mi wyjaśniał. Potem mnie nawet zaprowadził na moją następne lekcję.
Mam zadane 3 kartki A4 matematyki...

Ceramics - zmieniam to, jest za dużo freshamans i nie potrzebuję tego przedmiotu. Razem z Joe siedzieliśmy i tylko czekaliśmy na koniec. Zamiast tego postaram się wziąć biologię.

English IV - Nauczycielka bardzo symatyczna i inteligentna. Trochę obawiam się poziomu tej klasy, ale zapowiada się dobrze.

Modny Jayson i Csarina

On by tylko chciał zdjęcia..
Czas odrobić lekcję.
Buziaki! Cieszcie się wakacjami!

14 komentarzy:

 1. zazdroszcze strasznie, szybko się zaklimatyzowalas i widać, że twoja host siostra ma fajnych znajomych;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cześć Polska, pokażesz -kiedyś- przykładowe zadania z chemii?

  OdpowiedzUsuń
 3. i w takim właśnie momencie żałuje że nie mam rodzeństwa ;D
  a Jayson jest przecudowny na tych zdjęciach, haha :))

  OdpowiedzUsuń
 4. hahah on sie naprawde tak ubiera? :D świetnie wygląda xD
  w ogóle strasznie fajnie to wszystko wygląda, zazdroszcze tak udanego zycia towarzyskiego zaledwie tydzien po przyjezdzie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Poland, cieszę się że się cieszysz, już wiem że bedziesz mieć fantastyczny rok. :) PS, też byłam na Tedzie w USA :)

  OdpowiedzUsuń
 6. hej, co to zn. freshmans?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu liceum trwa 4 lata, freshman to pierwszak :)

   Usuń
 7. o kurczę, ale super, że już tam jesteś ! :) Powodzenia !

  OdpowiedzUsuń
 8. Jesteś bardzo ładna :)
  Czekam na dalsze notki!


  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak to jest, że kiedy nie wejde na fb, zawsze jesteś? ;D

  OdpowiedzUsuń
 10. mam pytanie byłabym wdzięczna gdybyś mi odp. ; ) jaki był twój koszt całego wyjazdu ( wpłata dla almatur , lot , kieszonkowe na cały rok i inne opłaty)? ;p
  pozdrawiam i życze udanego pobytu

  OdpowiedzUsuń
 11. Razem z kieszonkowym na cały rok (około 200$ miesięcznie) pewnie niewiele powyżej 25 000zł

  OdpowiedzUsuń