sobota, 15 czerwca 2013

Graduation
Graduation już za mną.
 Czyli oficialne zakończenie mojej nauki w amerykańskim liceum. Czy mi smutno? Odrobinę.. będę tęsknić za wszystkimi nauczycielami, którzy byli dla mnie jak przyjaciele, wspierali mnie i dawali też masę nauki! 

Mr. Bowe, Mrs. Sparrow, Mr. Gardner i inni. Mam nadzieje, że czytając ich nazwiska za kilka lat nadal będę pamiętać piękne  rzeczy z nimi związane. Byli to moi nauczyciele psychologi, ekonomii oraz chemii! Mój nauczyciel fotografii Mr. Salter dał mi swoją wizytówkę żebym jak tylko się przeprowadzę do Santa Cruz się do niego odzywała bo on jest tam co weekend. Wierze, Salter jest surferem! Mrs. Sparrow dała mi zawieszke do kluczy w kolorze amerykańskiej flagi oraz znakiem pokoju i napisała mi uroczy liścik pożegnalny. Mr. Bowe podczas graduation dał mi dodatkową zawieszkę na CAP - czapkę, którą się ma na ceremonii graduation.
Naprawdę, nauczyciele tutaj, a nauczyciele w Polsce to zupełnie inna bajka.

I mimo, że zazwyczaj nie ma tutaj 'popraw', 'drugich terminów', 'wyciągania ocen' i błagania CO MOGĘ ZROBIĆ ŻEBY ZDAĆ ZROBIĘ WSZYSTKO to amerykańskie liceum jest bezstresowe. Jedyne kilka stresujących dni to Finals. Ale to tylko ambicja stresuje, jeśli podejdziesz do tego 'co będzie to będzie' to jesteś golden cały rok. Jeśli dostaniesz F z jakiehoś przedmiiotu na koniec to masz dwa wyjścia. Summer school, która jest niesamowicie łatwa, albo dodatkowe lekcje w przyszłym roku. Żeby 'nie zdać' do następnej klasy musisz się naprawdę postarać.
Tzn, jeśli jesteś seniorem i nie masz wystarczającej ilości kredytów, aby dostać diploma musisz wziąć jakieś online classes i dostaniesz świadectwo później.


Pytacie się jak poszły mi finals. Bardzo dobrze! Dostałam ze wszystkiego A oprócz psychologi i ekonomii, z której zabrakło mi z 2 procent no i matmy. Do której podeszłam wlaśnie 'co będzie do będzie'.

Dzisiaj moja rodzinka wyprawia mała imprezę z okazji mojego zakończenia szkoły, Austina zakończenia gimnazjum i dnia taty. Chyba powinnam wstać z łóżka i pomóc.. :P
Wczoraj z Shianna tak wysprzątałyśmy dom, że nigdy tak czystego go nie widziałam.
Mamo i Zosiu - wy też nie :) Łazienka lśni dzięki moim stu godzin czyszczenia JAK NIGDY przedtem - dosłownie. W pokoju Shianny nadał nie widać podłogi, ale to zamkniemy drzwi i nikt nie zobaczy.

Okej, do napisania!
Za 21 dni będę w domu <3


to ja stoję :) jak mówili o mnie i mojej host rodzince


Shianna paparazzi

rodzinne zdjęcie :) Shianna, ja, Shelby - siostra Masona, Logan - brat Masona, Mason i Jackob :P


Davis :)

Zack!z host mamcią - Tiną <3


LUCAS <3 wymieniec z Brazylii

Jordan !

Cody! On graduated w zeszłym roku. Zosia - nadal pyta kiedy wracasz :P

Csarina!

Nina ! Moja roomate in college :)


oni też w zeszłym roku graduated. Zach and Tony ( i Mikey z tylu)

Jack and Preslie!

rodzinka. Podczas tego zdjęcia śmiali się  z Devina, że jest cute :P

<3 za rok ja będę jej fotografem na jej graduation

" obie wiemy, że nie zda "
Nie no nie wiem co nas tak rozbawiło

Tina! <3

Devin

Tomas ze Słowacji!

także tak. To jest MacKenzie z Australii. On nie chodził do naszej szkoły więc nie wiem co robił na naszym graduation , ale miło było się poznać :P ' best friends od 2 minut '

hehe jeszcze mnie nie zauważyli

okej już...

VINCENT<3

Justin i Ardelle

BRIAN!

JOE! na początku roku zwalił na mnie swoje malinki, które dała mu taka Madison na imprezie i  do tej pory się to ciągnie, nadal mu nie daje spokoju z tym! Jakiś nauczyciel aż spytał Shianne czy to prawda. -,-

a tutaj mamy zdjęcie z panem, który jest intelektualnie challenged, ale jest największym fanem Calaveras High School  - przychodzi na wszystkie mecze, wydarzenia itd :) Chiał z nami zdjęcie!

Po graduation mieliśmy grad night - seniors i ich goście zostaliśmy w szkole do 4 rano! opiszę to potem :)

8 komentarzy:

 1. Szkoda że ja będąc w LO nie zdecydowałam się na takodważny krok jak wyjazd do US. Stany są moim marzeniem od zawsze i mam nadzieje że będzie mijeszcze dane je zobaczyć ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. A co będziesz studiować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. psychologie a potem dalej psychiatria

   Usuń
 3. Zauważyłam , ze wszyscy w USA mają piękne , białe , zadbane zęby :D Wiesz może jak o nie dbają ? Czy wybielają itd .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wszyscy wybielaja! najczesciej paskami + jedyna paste jaka uzywaja to wybielajaca

   Usuń
 4. cudowny klimat zdjęć, wieczór dodaje wspaniałej atmosfery!

  OdpowiedzUsuń
 5. super, że togi i birety macie bordowe, ja będę jakieś fluorescencyjno-niebieskie... i trochę mało uroczyście to wygląda ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. o kurde myślałam, że takie Graduation to tylko na filmach! baaardzo amerykańsko :D

  OdpowiedzUsuń